A mikroszálas törlőkendő használatának előnyei

mikroszálas törlőkendő

A mikroszálas törlőkendő Japánból származik, és közel 15-20 éve használjuk már takarításra. A mikroszál olyan vékony, hogy szabad szemmel nem látható. Míg egy nylonharisnya 15 den, addig a mikroszál mindössze ennek töredéke, 0,1 – 0,6 den.

A speciális kialakítású törlőkendők azt a célt szolgálják, hogy a felület karcolása nélkül lehessen megtisztítani a tárgyakat, például ablaküveget, tükröt, bútort vagy műszaki cikkek képernyőjét. A mikroszálakból készült kendők mélyen magukba szívják a szennyeződéseket, így egymás után többször is lehet használni ezeket anélkül, hogy a korábban feltakarított kosz a tisztítás alatt álló felületre kerüljön.

Amikor szükségét érezzük, akkor meleg vízben kell átmosnunk ezeket ahhoz, hogy eltávolítsuk belőlük a szennyeződéseket. A mikroszálas törlőkendő már nagyon sokféle változatban kapható, amik méret, vastagság és kialakítás tekintetében is változatos képet mutatnak. A hagyományos értelemben vett törlőkendők mellett, a mikroszálas szivacsok, felmosók is elérhetők. Az egyedi kialakításuknak köszönhetően, sokáig meg tudják őrizni az eredeti állapotukat, még akkor is, ha napi rendszerességgel használat alá kerülnek. Szárazon, illetve nedvesen is alkalmazhatók, ez utóbbi esetben egy vékony vízréteget hagynak maguk után, ami hamar elpárolog a felületről.

A mikroszálas törlőkendő használatával egyszerre több feladat is elvégezhető, ugyanis nemcsak tisztításra, hanem polírozásra, portörlésre és szárításra is kiválóan alkalmasak. Egyetlen hátrányuk, hogy sérülékenyek, de ha óvatosan bánunk velük, akkor elkerülhető, hogy megsértsük a szálakat.

Ajánlott cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás