Add meg az arcbőrödnek, amire szüksége van!

hidratáló arckrém

A bőrünk a legnagyobb kiterjedésű szervünk, aminek a legfontosabb alkotóeleme nem más, mint a víz. Ennek ellenére a víztartalma szinte csak kisgyermek korban mondható ideálisnak, aztán ahogy telnek-múlnak az évek, a sejtekből szép lassan fogyni kezd az éltető folyadék.

A nedvességtartalom csökkenéséért számos tényező okolható, többek között az időjárás, az étkezési és életvitelbeli szokások is. Az évek előrehaladásával pedig, ahogy az öregedési folyamatok elindulnak, a dehidratáltság egy természetes jelenséggé válik. Éppen ezért rendkívül fontos, hogy milyen készítményekkel ápolod, táplálod a bőröd, és hogy használj hidratáló arckrémet. A külső kezelés mellett, a belső hidratálás is egy lényeges feladat, legalább napi 2-3 liter víz elfogyasztása javasolt annak érdekében, hogy sokáig meg tudd őrizni az arcbőröd vízkészletét. Ha ugyanis a sejtjeid vízhiányos állapotba kerülnek, és a szerveid működéséhez nincs elegendő folyadék, akkor a tested a bőrödből fogja elvonni a szükséges mennyiséget, ami pedig a ráncok, szarkalábak megjelenéséhez, elmélyüléséhez vezet. A hidratáló arckrém legfontosabb alkotóeleme a hialuronsav és a ceramid, amely vegyületek képesek a hatékony vízmegkötésre. Ezek a természetes összetevők az arcbőrben is jelen vannak, de a korábban említett külső hatások – például időjárás, étkezés, életmód, dohányzás, alkoholfogyasztás – és az idő múlása miatt, a termelődésük folyamatosan lecsökken. Ha elegendő vizet fogyasztasz, és hidratáló arckrémet is használsz, akkor az arcbőröd feszes és rugalmas lesz, ennek eredményeképpen pedig sokáig meg tudod őrizni a fiatalos megjelenésed.

Ajánlott cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás