Ezt érdemes tudnod a C vitamin hatásairól

c vitamin hatása

Azzal bizonyára mindenki tisztában van, hogy a vitaminok, ásványi anyagok nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy a testünk hosszú időn keresztül is képes legyen az egészséges működésre. A C vitamint más néven aszkorbinsavként ismerhetjük, amit külső forrásokból, például a megfelelő élelmiszerek vagy étrendkiegészítők rendszeres fogyasztásával is be tudunk szerezni. A C vitamin hatása közé tartozik a szervezetünk általános egészségi állapotának megőrzése, valamint javítása.

Nem véletlen, hogy a szakemberek is felhívják a figyelmünket arra, hogy ez az egyik legfontosabb vitamin, amit folyamatosan pótolnunk kell annak érdekében, hogy jól érezzük magunkat, hogy mindig életerősek, vidámak és kiegyensúlyozottak legyünk a mindennapokban. A C vitamin hatásai között tartjuk számon az immunrendszer működésének elősegítését is, ami azt jelenti, hogy ez az értékes hatóanyag megfelelő védelmet tud nyújtani a bakteriális, illetve vírusos megbetegségekkel szemben is. Sőt, ha már a testünk legyengült állapotba kerül, mert például az influenza ledöntött a lábunkról, akkor abban az esetben is érdemes a C-vitamin szedése mellett döntenünk, ez által ugyanis sokkal gyorsabban mondhatunk búcsút a kellemetlen tüneteknek. Végül, de nem utolsó sorban a C vitamin hatásai között tartjuk számon a szövetek regenerációját, valamint a varasodást, gyógyulást elősegítő kollagén termelődését is.

Ha tehát felsértjük valamelyik testrészünket, akkor is érdemes a C vitaminokban gazdag élelmiszerek, étrendkiegészítőkhöz nyúlni, azok ugyanis nagy segítséget nyújtanak a sebgyógyulásban.

Ajánlott cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás