Mi a gond a bio zöldségekkel?

Az, hogy hogyan érzed magad a bőrödben, vagy, hogy mennyire vagy fitt és energikus a mindennapokban, nagymértékben függ az életmódodtól, vagyis attól, hogy mennyire figyelsz oda az egészséges táplálkozásra. Sokan vannak, akik a bio zöldség fogyasztására esküsznek, mondván, hogy azok nincsenek lekezelve mesterséges anyagokkal, ennek eredményeképpen pedig teljes mértékben organikusnak tekinthetők.

Ez így igaz, hiszen míg a hagyományos módszereket, eljárásokat alkalmazó gazdaságokban speciális anyagokkal teszik szebbé, formásabbá a zöldségeket, addig a bio termőföldeken csak és kizárólag természetes termékeket használnak annak érdekében, hogy a termény szép, egészséges legyen. Ugyanakkor fontos tisztázni, hogy a bio zöldségek fogyasztásával nem tudjuk elérni, hogy a szervezetünk megkapja az egészséges működéséhez szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat, hiszen ahhoz naponta több kilónyi paradicsomot, paprikát, uborkát kellene megenni, ami fizikai lehetetlenség. Ez persze még nem jelenti azt, hogy teljesen felesleges ezeket a terményeket fogyasztani, csupán arról van szó, hogy a bio zöldségek rendszeres fogyasztása mellett étrendkiegészítők szedése is javasolt. Egy kapszula ugyanis olyan nagy mennyiségben tartalmazza a különböző vitaminokat, ásványi anyagokat, hogy képes fedezni egy felnőtt ember teljes napi szükségletét.

Amennyiben tehát te is törekszel arra, hogy egészséges életmódot folytass, akkor a friss, organikus bio zöldségek mellett az étrendkiegészítők szedését is érdemes beiktatnod a mindennapjaidba.

Ajánlott cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás