Szív és érrendszeri betegségek megelőzése

szív és érrendszeri betegségek

Hazánk sajnos az élen jár a szív és érrendszeri betegségek gyakoriságának a tekintetében, de ezek világszinten is az egyik fő halálozási oknak számítanak.

Leggyakrabban a szívinfarktus, a stroke, a koszorúér-betegség és a szívelégtelenség fordul elő, de ezeken kívül még számos más keringési rendellenesség is kialakulhat.

A szakértők szerint, a betegségek kialakulásában közel 300 rizikófaktor játszik szerepet. Többek között a magas vérnyomás és koleszterinszint, a túlsúly, a túlzott alkoholfogyasztás, a dohányzás, a mozgásszegény életmód, a stressz és a genetika is hozzájárul a szív és érrendszeri betegségek kialakulásához. Mivel a vérkeringést érintő problémák sokáig tünetmentesek maradnak, ezért az érintettek általában csak akkor veszik észre, hogy baj van, amikor már súlyos következményekkel kell számolniuk.

Éppen ezért nagyon fontos a megelőzés, hiszen, ha odafigyelünk magunkra, akkor könnyen elkerülhetjük a nem kívánatos betegségeket. Túlsúly esetén érdemes beiktatni a rendszeres mozgást a mindennapokba, és nagyobb figyelmet fordítani a helyes táplálkozásra. Az életmódváltással a vérnyomás és a koleszterinszint is az optimális értékhatárok között tartható. Az alkoholfogyasztást a minimálisra kell csökkenteni, a dohányzásnak pedig jobb, ha örökre búcsút intünk.

Amennyire lehetséges, a stresszes helyzeteket is kerülni kell, és érdemes időt szakítani a meditációs gyakorlatokra, például a jógázásra. Ha a test és a lélek egyensúlyba kerül, akkor könnyen megelőzhetők a szív és érrendszeri betegségek.

Ajánlott cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás